A Kulturlego program legutóbbi előadása – talán így a nyár közepén az életmentés témakörének aktualitása miatt is – jelentős számú érdeklődőt vonzott könyvtárunkba.
A résztvevők gyakorlati és elméleti tapasztalatokat szerezhettek az életmentés lépéseiről, típusairól, elsajátíthatták az alapszintű újraélesztés gyakorlatát és a sérülések szakszerű ellátását.
Életet menteni a legmagasztosabb emberi tevékenység. Ősi, ösztönös késztetésünk a bajba jutott embertársunkon segíteni, fájdalmát, szenvedését enyhíteni, életét megóvni. Mindnyájunkkal előfordulhat, hogy hirtelen rosszullét, összeesés vagy baleset kapcsán segítséget kell nyújtanunk. Ilyen esetekben az alapszintű újraélesztés lépéseit kell követnünk, ha ismerjük azokat. Bodnár Attila hétfői előadásán résztvevő érdeklődők számára mindez egyértelművé vált, és hasznos gyakorlati tudásra is szert tehettek.
Az előadó felhívta a figyelmet annak fontosságára, hogy a segítő felismeri-e, milyen segítségre szorul a sérült személy. Sokszor a laikus segítőszándékú embertársak lélekjelenlétén múlik, hogy képesek-e életben tartani a sérültet, amíg a mentő megérkezik. Ezért nagyon fontos, hogy ilyen esetben senki ne essen pánikba, hogy megtehessük azt a néhány látszólag bonyolult, valójában egyszerű mozdulatot, amelyekkel életet lehet menteni.
Az életmentés fortélyait csak a gyakorlatban lehet elsajátítani, az egyes elemeket is sokáig kell gyakorolni. Egyre szélesebb körben, az élőhöz hasonló fantombabák állnak rendelkezésre az újraélesztés elsajátításához. Egy ilyen babát a vállalkozó kedvű résztvevők az előadás során ki is próbálhattak. Általános vélemény volt, hogy minden állampolgárnak részt kellene vennie ehhez hasonló előadáson, akár többször is, hogy az elméleti tudást a gyakorlatban is felfrissíthessük.
Előadássorozatunk júliusi alkalmával Dr. Czeglédy László háziorvos fogja beavatni hallgatóságát, a mindennapi orvostudomány rejtelmeibe.
Minden érdeklődőt nagy szeretettel várunk!!!!!
Programjaink követhetőek a Facebookon és a plakátokon!